Cerraha Ne Hediye Alınmalıdır?

Her şeyden önce başlık size tuhaf gelebilir. Çünkü hediyeyi sizinle aynı sosyo kültürel toplumda yaşayan birisine alacağınız için nelerden hoşlanabileceğini tahmin edersiniz. Bunu böyle yapmak sizi yanıltmayabilir ama her zaman memnuniyet yaratmaya da bilir diye düşünmelisiniz. Çünkü hediye seçmek göründüğü gibi kolay bir alan değildir. Her şeyden önce hepimizin bu hususta yaşayarak deneyimlediğimiz bilgilerimiz vardır.

cerraha-ne-hediye-alinmalidir

Annelerimiz hediye tercihlerini her zaman faydacı bir zihniyetle seçtiğinden, öncelikle neye ihtiyacı vardır, bir eksiği var mıdır gibi sorular alınacak şeyi belirler. Cerraha Ne Hediye Alınmalıdır Elbette bir cerraha hediye alırken bu soruları sormak bir tuhaf kaçacaktır. Acaba bistürisi var mıdır? Maske mi alsam? Gülümsediğinizi görür gibiyim. Şimdi asıl meselemize geçelim.

Her kime hediye alacaksak öncelikle onun beğenileri hakkın fikir sahibi olabilmek için, eğitim, sosyo kültürel durumu vs. gerçekliklerini göz önünde bulundurmak, hedeflediğiniz etkiyi yaratmak açısından etkili olacaktır. Şunu unutmamak gerekir ki, bir cerrahın gündelik yaşamı tahmin edemeyeceğimiz yoğunlukta stresli geçmektedir. Onu, kendi gerçekliğinden bir an olsun uzaklaştıracak küçük hediyeler en etkili olanlar olacaktır.

Bunlar nelerdir: Sinema, Tiyatro, Opera ve Bale temsillerinden bilet hediye etmek oldukça incelikli bir davranış olarak değerlendirilecektir. İkincisi; inanıyorum ki asıl işlerini yapmaktan gündelik yaşamlarında kitabevlerine ayıracak zamanları olmayacaktır. Onlara alacağınız kitabı seçerken, elbette bütçeniz çerçevesinde hareket edeceksinizdir. Bir an için bütçe sıkıntısının olmayacağını düşünürsek, bir serinin tüm kitaplarını veya önemli bir yazarın kült kitaplarının tamamını tercih edebilirsiniz.

Size önerim bir cerrahın entellektüel olması kaçınılmaz olduğundan; Stefan Zweig’ın, içinde “Amok Koşucusu” ve “Sahaf Mendel” kitaplarının da olduğu tüm öykü kitaplarınızı alabilirsiniz. Dante’nin “İlahi Komedya”sını mutlak okumuştur ama eser, her kütüphanede olması gereken ve zaman zaman yeniden okunması gerekli bir başyapıttır. Ya da tercihinizi kitapçınıza bırakarak onun tercihine güvenmelisiniz.

 

Çipura Balığı Özellikleri

Size çipura balığı özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Çipura Balığı Nedir?

Çipura balığı halk arasında çupra olarak adlandırılır. Çipura balığı aslında Sparidae familyasına dahil olup sparus aurata ismini alır. Genellikle Akdeniz bölgesinde yaşarlar. İklimsel yapı olarak hemen hemen tüm Akdeniz’de görülür. İngiltere kıyılarında, Kanarya Adalarında, Verne burnunda da bulunurlar. Karadeniz bölgesinde çok olmamakla beraber çipura balığı görülür.

cipura-baligi-ozellikleri

Çipura Balığının Özellikleri

Çipura balığı tropikal ve ılıman denizleri severler. Kumlu ve çamurlu olan bölgelerde de hayatlarını sürdürebilirler. Çipura balığı boyutlarına göre isimleri değişmektedir.

30-50 gram arasında ince lidaki

100 gram olanlar lidaki

100-180 gram arasındaki kaba lidaki

200 gram ağırlığında olanlara çipura

Çipuralar karnivor bir form özelliği bulunmaktadır. Çipuralar Crustacea ve Mollusca familyasına bağlı olan balıkları yiyerek beslenirler. Çipura balığının boyutu ortalama 25-35 cm arasında olması gerekir. Ağırlığı ise 0.5 -3 kilo arasında olması gerekir. Sırt yüksekliği fazla ve gövdesi hafif yassı biçimdedir. Baş bölgesi biraz iri ve burnu küt şeklindedir. Ağzı ise düzdür. Dişlerinin yapısı alt önde 4 tane, alt arkada 4 tane, üst önde 4 tane, üst arkada 3 tane dişi bulunmaktadır. Gözleri ise az gelişmiştir. Gözlerinin önünde V şeklinde bir bant vardır. Çipura balığının çene yapısı çok güçlüdür. Her balığı yiyebilir. Etçil bir balık türüdür.

Sıcaklığın düştüğü dönemlerde çipura balıkları denizin 30-40 metre derinliğine inerek orda yaşamlarını sürdürürler. 2 yaşına geldikleri zamanda büyük denizlere açılmayı tercih ederler. Üreme zamanları ekim ve aralık ayıdır. Bu zamanlarda 100.000 yumurta bırakabilirler. Çipura balığının en önemli özelliği ise sadece dişi olarak dünyaya gelmeleridir. Bu özelliğe protandrik hermafroditizm adı verilmektedir. Çipuralar 3-4 yaşına geldiklerinde erkeklik özelliğini kazanırlar. Çipura balığının kılçık sayısı azdır. Eti beyaz, sert ve çok lezzetlidir. Çipura balığını ızgarada ya da fırında yapılmaktadır.

 

 

Ofis Dekor Seçiminde Yapılan Hatalar

Dekorasyon; yaşanılan herhangi bir ortamın kullanım amacına göre sanatsal ve estetik açıdan amaca uygun şekilde düzenlenmesidir. Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz ortamlar olan ofisler, ofis çalışanlarının gerek konforu gerek zaman yönetimi açısından daha verimli bir çalışma ortamı sağlamak açısından dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

Öncelikle kimse rahatsız verici sandalyeler ya da koltuklarda oturmak istemez. Bu şartlarda ofis çalışanlarından da sağlıklı verim alınması beklenemez. Ofis çalışanlarının rahat edebileceği, çalışma isteğini tetikleyici bir oturma düzeni ve dekoru oluşturmakla işe başlamak oldukça önemlidir. Doğru şekilde yapılmış dekorasyon seçimi ve uygun bir yerleşim planı, ofisi çalışılabilir ve rahat bir ortam haline getirecektir.

ofis-dekor-seciminde-yapilan-hatalar

Ofisi ihtiyaç dışı mobilya ve eşyalarla doldurmamak gerekir. Böyle bir ortamda rahat hareket etmek zor olacağından çalışanı strese sokup onun verimini düşürebilir. Ofislerin sıkışık görüntüsü bazen mobilya veya koltuklarla alakalı olmayabilir. Bu, genelde mobilya ya da koltukların yerleşim düzeni ile ilgilidir.

Renklerin, insanların ruh hallerine etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Bu sebeple ofislerin renk uyumuna da çok dikkat edilmelidir. Mobilya ve ofis eşyalarının ofisin duvar rengiyle uyumuna dikkat etmek gerekir.

En sık yapılan dekor hatalarından biri de aydınlatma seçimidir. Güneş ışığından rahatsız etmeyecek ölçüde faydalanılmalı. Güneş ışığı ortama giremiyorsa, doğrudan çalışanların üzerine gelmeyen dolaylı aydınlatma yöntemleri tercih edilmelidir. Doğru aydınlatılan rahat mekanların verimliliği arttırdığını unutmamak gerekir. Düzenli çalışma ortamı sağlamak adına kitaplık ya da rafların doğru şekilde düzenlenmesi gerekir. Üzeri gereksiz, ihtiyaç dışı dosyalarla doldurulmuş masaların motivasyonu düşürdüğü unutulmamalıdır.

Ofiste doğal, motive edici bitkilerin bulunması önemlidir. Masadaki kaktüs ya da farklı küçük bitkiler çalışanları rahatlatır. Ofis çalışanlarının iş dışında kendilerini mutlu ve rahat hissedebilmeleri için dinlenme odası, kafe vb. alanların olması motive açısından da önemli etkenlerdendir.

Söz konusu yanlış ve eksik hamlelerin yapılmaması ve tavsiyelerin yerine getirilmesi çalışanların motivesini arttırması bakımından önemlidir. Çünkü iyi dekore edilmiş bir ofis ortamı çalışanların verimini yükseltir. Mutlu ve güler yüzlü çalışanların müşteri memnuniyeti üzerindeki etkisi yadsınamaz.

Ofis Dekorasyonunda Koltuk Seçimi

Eskiye nazaran günümüzde ki iş temposu daha yoğundur. Bu şekilde yoğun çalışan bir personelin daha rahat çalışması ve ondan daha iyi verim alınması için çalışma ortamının rahat olması gerekmektedir. Personelin ofiste kendini rahat hissederek çalışmasının sağlanması için özellikle ofis dekorasyonunda koltuk seçimi çok önemlidir. Bir gün içinde 8 saatlik çalışma süresinde en az beş saatini koltukta oturarak çalıştığından dolayı sağlık açısından da koltuk seçimi çok önemlidir.

Özellikle ortopedik koltuklar kişi sağlığı için en rahat olanlarıdır. Görsel olarak beğenilen ama rahatlığına dikkat edilmeyen koltuklarda bir süre çalıştıktan sonra sırt ve bel ağrıları oluştuğunda kişinin performansında da büyük ölçüde düşüş olacaktır. Bu şekilde de personelden tam anlamıyla bir verim alınamaz. Verimin düşmesi sizin o ortamı uygun hale getirmek için tekrar çaba sarf etmenize yani maddi olarak ekstra bir masrafa daha girmenize sebep olacaktır.

ofis-dekorasyonunda-koltuk-secimiİlk zamanlarda biz farkında olmasak bile ilerleyen dönemlerde insan sağlığına ne ölçüde zarar verdiğinin daha çok farkında oluruz. Sürekli sırt ağrısı çekmekten artık gün gelir sadece ağrılarla uğraşmaktan çalışamaz hale geliriz. Ofislerde dekorasyon seçiminde çalışma koltukları takıma dahil edilmemektedir. Dahil edilmeme sebebi ise her kişinin oturuşu sırt yapısı farklı olduğundan dolayı herkes aynı koltukta aynı performansı sergilemez.

Kişilerin sırt yapılarına uygun olarak alınması gerekli olduğundan dolayı bu koltuklar özelliğinize göre ayrı ayrı satılır. Koltuk almaya gelen birisinin ilk başta dikkat ettiği konu odanın dekoru nasıl olacak, bu koltuğu alırsam ofisin renklerine uyum sağlar mı? Acaba dikkat çekici hoş bir ofis olur mu? Bunlar dikkat edilecek en son özellik olmasına rağmen böyle yanlışlar çoğunlukla yapılıyor. İlk dikkat edilmesi gereken aslında koltuk rahatlığıdır.

Ofis için alınan koltukların o koltukta çalışacak kişiye göre ayarlanabilir olması büyük bir avantajdır. Bu durumda o koltuğa kim oturursa otursun boy ve bel ayarları olduğu taktirde oturan herkes rahat rahat çalışma ortamını sağlamış olacaktır. Bir iş yerinde belki personeller değişebilir farklı bir kişi işe başlayabilir ama her personel işe başladığında ona uygun koltuk alınamayacağına göre koltuğu ilk aldığınızda özellikle fonksiyonları olan bir koltuk tercih edilmesi ekstra masraflardan sizi uzak tutacaktır.

Beyaz Eşya Seçimi Nasıl Olmalı?

Beyaz eşya seçimi ev ve iş yerleri için gerekli en önemli seçimlerden birisidir. Bu yüzden dikkat etmemiz gereken temel soru şudur: Beyaz eşya seçimi nasıl olmalı?

Öncelikle beyaz eşya ürünlerinin fiyatından çok kullanım kolaylığı ve işlevine göre tercih etmeliyiz. Daha sonra beyaz eşya ürünlerinin hacminin evimizde ya da iş yerimizde yerleştirdiğimiz yere uygun olup olmadığına dikkat etmeliyiz.

Beyaz eşya seçerken ihtiyacımıza ve bütçemize göre uygun olan ürünleri tercih etmeliyiz. Beyaz eşyalardaki A sınıfıiçinde yer alan ürünler enerji tüketimi açısından en verimli olup minimum enerji harcayarak en uygun ürünleri tercih etmemize olanak sağlar.

beyaz-esya-secimi-nasil-olmali

Beyaz eşya ürünleri eskiden beyaz olduğu için bu adı almıştır. Fakat günümüzde oldukça renkli beyaz eşya ürünlerinin satışı da revaçtadır. Renkli seçim yaparken ev ve iş yerimizin renk düzenine ve mobilya yapısına göre renk ve modeli tercih etmeliyiz.

Beyaz eşyalarda çok kolay çizik izlerine rastlandığı için yerleştirdiğimiz yerde ürünümüzün üstünde veya yanında sivri, kapaklı nesneleri bulundurmamalıyız. Renkli beyaz eşya ürünlerine göre beyaz her renge uyum gösterebileceği gibi çizik ve solma gibi izleri de kolay kolay göstermeyeceğinden emin olabilirsiniz. Pahalı satılan ürünleri kaliteli mal olarak algılamamak gerek.

Çok fazla seçenekli çalışma şekli olan beyaz eşya ürünleri tercih etmemeye çalışın. Çünkü bir süre sonra kafanızın karışmasına sebep olacaktır. Çevrenizdeki kişilerden kullandıkları ev eşyaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu şekilde beyaz eşya ürünleri seçerken tecrübe sahibi olursunuz.

Beyaz eşya satıcılarının kampanyalarını mutlaka takip etmelisiniz. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun ürüne sahip olma imkanınız olabilir. Beyaz eşya ürünleri alırken o ürünlerle alakalı beklentilerinizi mağaza yetkililerine danışmalısınız.

Hiçbir şekilde gerçeği olmayan, özelliklerini göstermeyen ürünlere ayıplı mal denir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Beyaz eşya ürünlerini alırken beyaz eşya servisi olan markaları tercih etmelisiniz. Tüketici danışma hattı bulunan ürünler her zaman için ürün seçerken birinci sırada yer almalıdır.

Beyaz eşya seçerken en son üretilen modeller arasından seçim yapmanız bir önceki modellere göre hata oranları azaldığı için ihtiyacınıza en uygun şekilde elverişli olacaktır. Beyaz eşyalarınızı online olarak alırken ise ürünlerin teknik özelliklerini tek tek incelemelisiniz.

Yatsı Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekâttır?

Sabah öğle ilkindi akşam ve yatsı olmak üzere günde 5 defa namaz kılınmaktadır. Peki yatsı namazı nasıl kılınır kaç rekâttır? Yatsı namazı dördü ilk sünnet dördü farz ve ikisi de son sünnet olmak üzere toplam da on rekâttır. Yatsı namazının ilk dört sünneti kılınırken niyet ettim Allah rızası için yatsı namazının sünnetini kılmaya denir ve birinci rekâtta ayakta iken sübhaneke ve fatiha okunur.

Yatsı Namazı Nasıl Kılınır Kaç Rekâttır

Sonra Kur’an dan bir sure okunduktan sonra rükuya varılır. Sora oturulur ve tekrar kalkılarak eller bağlanır ikinci rekâta geçilir aynı işlemler uygulanır fakat sadece fatiha okunur. Sünnetin üçüncü ve dördüncü rekâtında da sırayla bir ve ikinci rekâttaki işlemler uygulanır. Sıra farz kılmaya gelinir. Niyet edilir bu sefer sünneti yerine farzını kılmaya denilir. Yine ayaktayken Sübhaneke Fatiha ve Kur’an dan bir sure okunur rukuya varılır oturulur.

Sünnetin dördüncü rekâtında olduğu gibi farzda da oturulurken Ettahiyatü Allahümme Salla Allahümme Barik ve Rabbena Atina duaları okunur ve selam verilir. Daha sonra son sünnetinin kılınışına geçilir. Niyet edildikten sonra sünnet ve farzın üçüncü ve dördüncü rekâtlarının kılınışı şeklinde kılınır ve selam verilir daha sonra tesbih ve duaya geçilir.

Afrika’dan Ne Hediye Alınır?

Afrikadan ne hediye alınır? Sorusuna cevap olarak ilk aklımıza gelen cape town şehrinden bahsetmek istiyorum. Burada Afrika kültürünü yansıtacak o kadar çok sanat eserleri var ki hem kaliteli hem de düşük fiyatta el işleri satın alınabilir. Afrika’nın düğün gibi geleneksel olayları kutlamak için taktıkları tahta oyma maskeler vardır. Bunlardan da satın alabiliriz. Bence, en güzel hediye tahta oyma maskelerdir. Çünkü Afrika’ya özgü birşey olduğu için en anlamlı hediyedir diyebiliriz. Bunun dışında ise yine bu bölgeye özgü olarak renkli kumaşlar, renkli boncuk işleri, sepet işleri, tahta kaseler de satın alabilirsiniz. Genelde devekuşunun derisinden ve yumurtasından hediyelik eşya yapımı oldukça fazladır. Mesela, devekuşu yumurtalarını boyayıp satıyorlar ve devekuşunun derisinden çanta, ayakkabı, kemer, cüzdan da yapılıyor.

Afrikadan Ne Hediye Alınır

Daha üst düzey hediyelik düşünüyorsanız, Afrikadan ne hediye alınır? Sorusuna kendiniz için altın, elmas, değerli taşlar da bulup satın alabilirsiniz. Burada çok sayıda mücevher tasarımcısı bulunmaktadır. cape town şehrinde şaraplarda çok ünlüdür. Çünkü çok sayıda üzüm bağı ve şarap dükkânı bulunmaktadır. Meraklısı için bir veya birkaç şişe şarap almak elzemdir. Ziyaretçiler özellikle hediyelik olarak şarap alırlar. Şehirdeki şarap üreticilerin çoğu sırf kendi şaraplarını değil aynı zamanda bölgeye has hediyelik eşyalar ve yiyecekler de satarlar.

Son olarak, Afrikadan ne hediye alınır? Sorusuna ve Afrika’ da nerelerden hediye alınır? sorusuna cevap vermek isterim. Adderley Street caddesi’ nde Golden Acre alışveriş merkezi vardır. Long Street caddesinde elden düşme kitaplar ve giysiler vardır. Stellenbosh bölgesinde ise Dorp Street caddesinde Oom Sami ese Winkell denilen yere mutlaka uğramalısınız. Son yüzyılda hiç değişmeden kalmıştır. Değişik ve şaşırtıcı ürünler bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda Afrika’da nasıl hediye alınır sorusuna cevap vermeye çalıştık.

Nissan Juke

Sportif tarzından ödün vermek istemeyen ve özgün olmaktan hoşlananların tercih etmek isteyebileceği bir tasarıma sahip olan Nissan Juke, farklı tasarımının yanında kullanıcılarına üstün bir performans da sunuyor. Spor direksiyon, LED ışıklandırmalı gösterge paneli ve merkezi konsol ünitesi ile sportif koltuklar bu tarzı yansıtan en önemli detayların yalnızca bir kısmı.

nissan-jukeNissan Juke’un orta konsolu tasarlanırken bir motosikletten ilham alınmış ve kırmızı ile gri seçenekleriyle birlikte ortaya eşsiz bir farklılık çıkartmış.

Nissan Juke kullanıcıları dilerlerse Nissan’ın kişiye özel olarak sunduğu aksesuar paketlerini kendi tarzlarına yönelik bir biçimde düzenleyebilme imkânına da sahipler.

Nissan Juke’un sürücü ve yolculara yönelik almış olduğu güvenlik önlemleri ise şu şekilde: ABS, EBD, fren destek sistemi, yan ve perde hava yastıkları.

Nissan Juke’un; tekno kırmızı, metal grisi, gümüş, tekno kahve, inci beyazı, tekno lacivert, siyah ve üzüm siyahı olmak üzere sekiz farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Nissan Juke’un seçmiş olduğunuz opsiyonel özellikler doğrultusunda değişim gösteren ve piyasada görülen ortalama fiyat aralığı ise; 52.900TL ile 72.990TL arasında değişim göstermektedir.

Pırasa Çorbası

Pırasanın sadece sıcak yemeğini ve zeytinyağlısını değil, çorbasını da yapıyoruz. Pırasa sevenlerin vazgeçemediği bir çorba olup, çorbamızı terbiye edip servis yapacağız.

Pırasa Çorbamız için gerekli malzemelerimiz:

*1 adet orta boy soğan

*1 adet orta boy havuç

*3 tatlı kaşığı pirinç

*2 adet pırasa

*Yeterli miktarda sıvı yağ

*1,5 yemek kaşığı un

*1 limon (suyunu terbiyede kullanacağız.)

*1 yumurta (sarısını terbiyede kullanacağız.)

*Tuz ve servis esnasında karabiber

*Et suyu

pirasa corbasiPırasa çorbamızın malzemelerini hazır ettiğimize göre; çorbamızı hazırlamaya başlayabiliriz. Pırasa çorbamızı şimdi çabucak hazırlayacağız. Öncelikle çorba tenceremizin içine yeterli miktarda yağ koyuyoruz ve içine 1 adet orta boy soğanı rendeliyoruz. Pembeleşene kadar iyice kavuruyoruz. İçine 1 adet havucu ve 2 adet pırasayı küçük küçük doğrayıp kavurmaya devam ediyoruz. Hepsini kavurduktan sonra içine yeterli miktarda suyumuzu( et suyu olması tercihimiz.)ekliyoruz ve kaynatmaya başlıyoruz. Çorbamız kaynadıktan sonra el blender yardımı ile tüm malzemeyi püre haline getiriyoruz. Diğer tarafta sıvıyağ koyduğumuz bir tencereye 1,5 yemek kaşığı unu ekleyip, unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. Limonun suyu ile yumurtanın sarısını da çırptıktan sonra çorba tenceremizden 2 yemek kaşığı çorbanın suyundan alıp, unun olduğu tencereye ekliyor ve biraz karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu karışımı da çorba tenceremizin içine yavaşça döküyoruz. Çorbamızı biraz daha kaynattıktan sonra, tuzunu ekleyip servis yapabiliriz.

Servis yaparken üzerine, toz karabiber çok yakışmaktadır.

Mis gibi sıcacık çorbamız herkese afiyet olsun.

Sebze Çorbası

Et suyu ve hemen hemen tüm sebzeler ile hazırlayacağımız, sebze çorbamız tam bir vitamin deposudur. Sebze çorbasını un ve süt ile de daha kıvamlı hale getireceğiz. Sebze çorbaları, sadece yazın değil, kışın da özellikle kış sebzeleri ile hem çok doyurucu oluyor, hem de çok leziz.

Sebze çorbası tarifimiz için gerekli malzemelerimize gelince:

*1 adet orta boy patates (halka halka doğrayacağız.)

*1 adet orta boy kereviz (halka halka doğrayacağız.)

*1 adet orta boy soğan

*Yeterli miktarda su ( et suyu tercih sebebidir.)

*1 adet orta boy havuç (ince dilimler halinde doğrayacağız.)

*Tuz ve karabiber

*4 kök ıspanak

*1 su bardağı süt

*2 yemek kaşığı un

*1 yumurta (sarısı olacak)

*Bir tutam maydanoz

*Az sıvıyağ

sebze corbasiMalzemelerimizin hepsi de hazır olduğuna göre; bu vitamin deposu kış sebze çorbamızı hazırlayabiliriz. Öncelikle genişçe bir tencerenin içine az sıvıyağ koyup, içine 1 adet orta boy soğanı küp küp doğrayıp, iyice kavuruyoruz. Soğanları iyice pembeleştirdikten sonra içine 2 yemek kaşığı un da ekleyip, unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. Soğan ve unumuzu kavurduğumuza göre, ince dilimler halinde doğradığımız havucu, halka halka doğradığımız patates ve kerevizleri tencereye ilave ediyoruz.4 kök ıspanağı ve bir tutam maydanozu da tenceremize ilave edip bir iki dakika kadar orta ateşte çeviriyoruz. Tenceremizin üzerine yeterli miktarda su ilave ediyoruz. Et suyu olması tercih sebebimizdir. Güzelce kaynattıktan sonra, el blender ile tüm sebzeleri püre haline getiriyoruz ve tuzunu atıyoruz. Çorbamız neredeyse artık hazır. Son olarak yapmamız gereken şey:1 su bardağı süt ile yumurtanın sarısını bir kase de iyice çırpmak. Çırptığımız süt ve yumurtanın içine, çorbamızdan 2 yemek kaşığı kadar koyup karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı çorbamızın içine yavaş yavaş döküyoruz. Bir iki taşım daha kaynattıktan sonra çorbamız hazır hale geliyor.

Sıcacık mis gibi çorbamız herkese afiyet olsun.