Saç Uzatan Soğan Suyu Kürü Tarifi

Herkes gibi eminim sizlerde uzun ve güçlü saçlara sahip olmak istemişsinizdir aslında bunu güçsüz düşmüş saçlar için hayat etmek belki biraz size olasılıksız gelebilir ama şimdi sizlere evde tek başınıza hazırla bileceğiniz ve masrafsız doğal bir tarif vereceğim arkadaşlar.

Öncelikle tarifin yararlarını söyleyeyim;
1.Güçsüz düşmüş saçlar için
2.Çok kısa artık sizin bile umut beklemediğiniz saçlar için
3.Bir boya aşamasında yanmış saçları uzatmak için ve ya tekrar eski biçimine kavuşturmak için

Soğan Suyu Kürü Yapılışı

Malzemeler; iki adet soğan ve bir tencere su

Şimdi arkadaşlar öncelikle işlemimize başlamadan önce bilmenizi isterim ki bu yöntem sırasında kesinlikle istikrarınız olmalıdır çünkü bu sadece bir günlük bir işlem değildir sizler istediğiniz saça kavuşana kadar bunu her hafta yapmanız lazım umuyorum ki sonunda istediğiniz saça kavuşacaksınızdır.
Öncelikle soğanlarımızın kabuğunu soyup tenceremizin içine de yarısı kadar suyu koyup fakat tenceremiz çok büyük olmasın ki soğanımızın suyu tam etki yapsın. Daha sonra bir yirmi dakika kaynatmaya bırakalım. Soğanlarımız kaynadıktan sonra tenceremizi ateşten alıp soğanlarımızı sıcak sudan ellerimizi yanmadan çıkardıktan sonra lütfen çöpe atınız.
En sonda arkadaşlar suyumuzu güzelce saçlarımızı yıkayalım ve daha sonra ister bir poşet ile ya da bir bone ile kapatınız ve fön makinesiyle sıcak kısma ayarlayıp beş Dakka kadar bir süre içerisinde saçınızda gezdiriniz. Daha sonra soğan suyu saçınızdayken bir saat kadar beleyiniz ve duşunuzu alabilirsiniz.
Sakin soğan kokusunun saçlarınızda kalacağından endişe etmeyin çünkü soğanın kendisi kaynadığı için kokusu falanda kalmıyor böylece size daha rahat bir formül oluyor.
Bu işlem istediğiniz saçları elde edene kadar her hafta bir kere uygulamanızı tavsiye ederim.