Ofis Dekorasyonunda Koltuk Seçimi

Eskiye nazaran günümüzde ki iş temposu daha yoğundur. Bu şekilde yoğun çalışan bir personelin daha rahat çalışması ve ondan daha iyi verim alınması için çalışma ortamının rahat olması gerekmektedir. Personelin ofiste kendini rahat hissederek çalışmasının sağlanması için özellikle ofis dekorasyonunda koltuk seçimi çok önemlidir. Bir gün içinde 8 saatlik çalışma süresinde en az beş saatini koltukta oturarak çalıştığından dolayı sağlık açısından da koltuk seçimi çok önemlidir.

Özellikle ortopedik koltuklar kişi sağlığı için en rahat olanlarıdır. Görsel olarak beğenilen ama rahatlığına dikkat edilmeyen koltuklarda bir süre çalıştıktan sonra sırt ve bel ağrıları oluştuğunda kişinin performansında da büyük ölçüde düşüş olacaktır. Bu şekilde de personelden tam anlamıyla bir verim alınamaz. Verimin düşmesi sizin o ortamı uygun hale getirmek için tekrar çaba sarf etmenize yani maddi olarak ekstra bir masrafa daha girmenize sebep olacaktır.

ofis-dekorasyonunda-koltuk-secimiİlk zamanlarda biz farkında olmasak bile ilerleyen dönemlerde insan sağlığına ne ölçüde zarar verdiğinin daha çok farkında oluruz. Sürekli sırt ağrısı çekmekten artık gün gelir sadece ağrılarla uğraşmaktan çalışamaz hale geliriz. Ofislerde dekorasyon seçiminde çalışma koltukları takıma dahil edilmemektedir. Dahil edilmeme sebebi ise her kişinin oturuşu sırt yapısı farklı olduğundan dolayı herkes aynı koltukta aynı performansı sergilemez.

Kişilerin sırt yapılarına uygun olarak alınması gerekli olduğundan dolayı bu koltuklar özelliğinize göre ayrı ayrı satılır. Koltuk almaya gelen birisinin ilk başta dikkat ettiği konu odanın dekoru nasıl olacak, bu koltuğu alırsam ofisin renklerine uyum sağlar mı? Acaba dikkat çekici hoş bir ofis olur mu? Bunlar dikkat edilecek en son özellik olmasına rağmen böyle yanlışlar çoğunlukla yapılıyor. İlk dikkat edilmesi gereken aslında koltuk rahatlığıdır.

Ofis için alınan koltukların o koltukta çalışacak kişiye göre ayarlanabilir olması büyük bir avantajdır. Bu durumda o koltuğa kim oturursa otursun boy ve bel ayarları olduğu taktirde oturan herkes rahat rahat çalışma ortamını sağlamış olacaktır. Bir iş yerinde belki personeller değişebilir farklı bir kişi işe başlayabilir ama her personel işe başladığında ona uygun koltuk alınamayacağına göre koltuğu ilk aldığınızda özellikle fonksiyonları olan bir koltuk tercih edilmesi ekstra masraflardan sizi uzak tutacaktır.