Cerraha Ne Hediye Alınmalıdır?

Her şeyden önce başlık size tuhaf gelebilir. Çünkü hediyeyi sizinle aynı sosyo kültürel toplumda yaşayan birisine alacağınız için nelerden hoşlanabileceğini tahmin edersiniz. Bunu böyle yapmak sizi yanıltmayabilir ama her zaman memnuniyet yaratmaya da bilir diye düşünmelisiniz. Çünkü hediye seçmek göründüğü gibi kolay bir alan değildir. Her şeyden önce hepimizin bu hususta yaşayarak deneyimlediğimiz bilgilerimiz vardır.

cerraha-ne-hediye-alinmalidir

Annelerimiz hediye tercihlerini her zaman faydacı bir zihniyetle seçtiğinden, öncelikle neye ihtiyacı vardır, bir eksiği var mıdır gibi sorular alınacak şeyi belirler. Cerraha Ne Hediye Alınmalıdır Elbette bir cerraha hediye alırken bu soruları sormak bir tuhaf kaçacaktır. Acaba bistürisi var mıdır? Maske mi alsam? Gülümsediğinizi görür gibiyim. Şimdi asıl meselemize geçelim.

Her kime hediye alacaksak öncelikle onun beğenileri hakkın fikir sahibi olabilmek için, eğitim, sosyo kültürel durumu vs. gerçekliklerini göz önünde bulundurmak, hedeflediğiniz etkiyi yaratmak açısından etkili olacaktır. Şunu unutmamak gerekir ki, bir cerrahın gündelik yaşamı tahmin edemeyeceğimiz yoğunlukta stresli geçmektedir. Onu, kendi gerçekliğinden bir an olsun uzaklaştıracak küçük hediyeler en etkili olanlar olacaktır.

Bunlar nelerdir: Sinema, Tiyatro, Opera ve Bale temsillerinden bilet hediye etmek oldukça incelikli bir davranış olarak değerlendirilecektir. İkincisi; inanıyorum ki asıl işlerini yapmaktan gündelik yaşamlarında kitabevlerine ayıracak zamanları olmayacaktır. Onlara alacağınız kitabı seçerken, elbette bütçeniz çerçevesinde hareket edeceksinizdir. Bir an için bütçe sıkıntısının olmayacağını düşünürsek, bir serinin tüm kitaplarını veya önemli bir yazarın kült kitaplarının tamamını tercih edebilirsiniz.

Size önerim bir cerrahın entellektüel olması kaçınılmaz olduğundan; Stefan Zweig’ın, içinde “Amok Koşucusu” ve “Sahaf Mendel” kitaplarının da olduğu tüm öykü kitaplarınızı alabilirsiniz. Dante’nin “İlahi Komedya”sını mutlak okumuştur ama eser, her kütüphanede olması gereken ve zaman zaman yeniden okunması gerekli bir başyapıttır. Ya da tercihinizi kitapçınıza bırakarak onun tercihine güvenmelisiniz.