Afrika’dan Ne Hediye Alınır?

Afrikadan ne hediye alınır? Sorusuna cevap olarak ilk aklımıza gelen cape town şehrinden bahsetmek istiyorum. Burada Afrika kültürünü yansıtacak o kadar çok sanat eserleri var ki hem kaliteli hem de düşük fiyatta el işleri satın alınabilir. Afrika’nın düğün gibi geleneksel olayları kutlamak için taktıkları tahta oyma maskeler vardır. Bunlardan da satın alabiliriz. Bence, en güzel hediye tahta oyma maskelerdir. Çünkü Afrika’ya özgü birşey olduğu için en anlamlı hediyedir diyebiliriz. Bunun dışında ise yine bu bölgeye özgü olarak renkli kumaşlar, renkli boncuk işleri, sepet işleri, tahta kaseler de satın alabilirsiniz. Genelde devekuşunun derisinden ve yumurtasından hediyelik eşya yapımı oldukça fazladır. Mesela, devekuşu yumurtalarını boyayıp satıyorlar ve devekuşunun derisinden çanta, ayakkabı, kemer, cüzdan da yapılıyor.

Afrikadan Ne Hediye Alınır

Daha üst düzey hediyelik düşünüyorsanız, Afrikadan ne hediye alınır? Sorusuna kendiniz için altın, elmas, değerli taşlar da bulup satın alabilirsiniz. Burada çok sayıda mücevher tasarımcısı bulunmaktadır. cape town şehrinde şaraplarda çok ünlüdür. Çünkü çok sayıda üzüm bağı ve şarap dükkânı bulunmaktadır. Meraklısı için bir veya birkaç şişe şarap almak elzemdir. Ziyaretçiler özellikle hediyelik olarak şarap alırlar. Şehirdeki şarap üreticilerin çoğu sırf kendi şaraplarını değil aynı zamanda bölgeye has hediyelik eşyalar ve yiyecekler de satarlar.

Son olarak, Afrikadan ne hediye alınır? Sorusuna ve Afrika’ da nerelerden hediye alınır? sorusuna cevap vermek isterim. Adderley Street caddesi’ nde Golden Acre alışveriş merkezi vardır. Long Street caddesinde elden düşme kitaplar ve giysiler vardır. Stellenbosh bölgesinde ise Dorp Street caddesinde Oom Sami ese Winkell denilen yere mutlaka uğramalısınız. Son yüzyılda hiç değişmeden kalmıştır. Değişik ve şaşırtıcı ürünler bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda Afrika’da nasıl hediye alınır sorusuna cevap vermeye çalıştık.